Zajímavá místa v okolí Valchy

Jezdecký areál Dvůr Krutěnice

Jezdecký areál Dvůr Krutěnice 

Milovníci koní se tu budou cítit jako v ráji. Každý si může splnit sen o projížďce na koni v pošumavské přírodě.

 

Autor fotografie: Tobias.knoll Licence CC BY-SA 3.0

STŘELNICE ÚSTALEČ

STŘELNICE ÚSTALEČ

Střelnice Ústaleč vznikla v devadesátých letech minulého století v areálu bývalého uranového dolu. Její rozhoha je asi 9,5 ha

 

Hrad Rabí

Hrad Rabí

Hrad Rabí byl postaven okolo roku 1350 v blízkosti řeky Otavy. V průběhu času byl postupně rozšiřován do podoby rozlehlého hradního komplexu, který se stal reprezentativním sídlem pánů z Rýzmberka, přičemž svou rezidenční funkci si Rabí udrželo do konce 17. století. Zkáza hradu nastala v první polovině 18. století, kdy jej požár připravil o střechy a dřevěné části.

Hrad Rabí nabízí komentované prohlídky i rozmanité kulturní akce.

Autor fotografie: Zdeněk Fiedler http://www.flyfoto.cz/; Licence CC BY-SA 3.0

Zřícenina tvrze Zavlekov

Zavlekovská tvrz hrdě ční nad stejnojmenou vesnicí. Historie místa, kde se nachází zavlekovská tvrz, sahá až do 14.století. Sic většina dnes viditelné části byla přestavěna až později.

Pohádkový les Prašivice

Pohádkový les Prašivice

Fotografie zobrazuje umělou zříceninu - kopii irského hradu Ballymotte nacházející se v pohádkovém lese Prašivice u Nalžovských Hor. Krom zříceniny se zde nachází skalní útvary, jenž některé byly upraveny a domalovány do podoby pohádkových zvířat (drak, žába, želva).  Les Prašivice je ideálním místem pro návštěvu celé rodiny včetně malých dětí.

Uložit odkaz do záložek.